Plokščių stogų projektavimasPlokščių - sutapdintų stogų projektavimas.
Reikalavimai stogui.
Panaudotos medžiagos stogo dangos sluoksniams turi užtikrinti vandens nepralaidumą. Medžiagų savybės numatytos projektavimo metu, eksploatacijos metu negali pasikeisti, nors ir bus įvairių faktorių poveikis.
Tai reiškia, kad stogo danga turi būti vandeniui nelaidi.

Poveikis stogui

Drėgmė - Krituliai
.

Temperatūra - aukštas poveikis - jeigu nėra apsauginio paviršiaus sluoksnio; vidutinis - jeigu yra apsauginis paviršiaus sluoksnis.

Temperatūros svyravimai- metiniai (žiema, vasara), paros (diena, naktis), trumpalaikiai (vasaros karščiai).

Mechaniniai veiksniai - įtempimas, judėjimas stogo danga, dūriai, vėjo veikimas.

Kiti veiksniai - foto, cheminė įtaka, ultravioletiniai ir infraraudonieji spinduliai, nešvarumai, dulkės ir nuosėdos.

Įtaka statybos metu - degios medžiagos, darbininkų judėjimas, krentantys daiktai, nešvarumai
.

Rangovo klaidos statybos metu - rangovo klaidų negalima ignoruoti . Blogos klimatinės sąlygos darbų vykdymo metu ar nekokybiškas darbas esant vienasluoksnei dangai gali sukelti aukštą rizikos laipsnį.
Įrengiant dvisluoksnę dangą būtinas aukštas patikimumo laipsnis net ir įprastose statybose.


Būtiniausi reikalavimai, kurių būtina laikytis projektuojant stogus bei juos įrengiant


Sujungimo vietoje su vertikaliu paviršiumi, danga pakeliama ne mažesniau kaip 30 cm. Be to hidroizoliacinė danga priklijuota ant vertikalaus paviršiaus, turi būti apsaugota nuo atsilupimo bei slydimo.


Parapeto aukštis nuo horizontalaus stogo paviršiaus turi būti ne mažesnis nei 15 cm


Atstumas tarp stogo paviršių kertančių elementų turi būti ne mažesnis kaip 50 cm. Šis atstumas matuojamas tarp elementų kraštų.Plokštieji stogai projektuojami su nuolydžiu ne mažesniu kaip 1:80. Stogai su mažesniu nuolydžiu yra laikomi specialios konstrukcijos.
Plačiau...


Svarbu, kad pirmo ir antro hidroizoliacijos sluoksnio sujungimas su vertikaliu paviršiumi būtų sklandus. Tam įrengiamas nuožulnus kampas (paprastai tai atliekama panaudojant kietą mineralinę vatą).

Dangos apsauginis paviršiusAtstumai tarp konstrukcijų elementųAtstumas tarp kertančių stogo paviršių elementų turi būti ne mažesnis kaip 50 cm. Šis atstumas matuojamas tarp elementų kraštų.
50 cm atstumas reikalingas kokybiškam hidroizoliacijos įrengimui. Tik tuomet galima įvykdyti kiekvieno atskiro elemento teisingą ir saugų hidroizoliacijos sluoksnių įrengimą.
Tačiau dažnai remonto darbuose sutinkami atvejai, kai šių reikalavimų negalima įvykdyti, arba įvykdymas reikalauja per daug didelių išlaidų. Tuomet galima keletą kiaurai stogo einančių elementų apjungti į vieną bloką.