Įlajos įrengimas

Pasiruošimo darbai:

1. Darbus planuokite atsižvelgdami į sinoptikų pranešimus , kad nebutų kritulių tris dienas (tuo
atveju jei tektu betonuotis palei įlaja ,nes reikės laiko kad gerai sustengtų betonas ir gruntuotas paviršius ).
2. Prieš pradedant įlajos remonto darbus nutekėjimo sistemą , kurią remontuosite , užkimškite ( kad nepatektu į ją šiukšlės ). Skudurą ar kažką panašaus (kad po to galima butu vėl ištrauk-
ti ) reikia kišti į nutekėjimo sistemą tiek , kokio ilgio dėsite įlają . Kadangi dažniausiai į
nutekėjimo sistemą buna pribėge senos smalos kuria butinai reikia išvalyti . Kitu atveju į vam-
zdį įlajos neįkišite . Šiukšles , esančias nutekėjimo sistemoje , po paruošiamųjų darbų kiek
įmanoma ištraukit rankomis o likusias ištraukite buitinių siurbliu.
3. Jeigu sena įlaja yra išlindusi virš stogo pagrindo ir susidaro bala , tokiu atveju reikia išimti ją .
4. Išėmus įlają reikia apskusti seną stogo dangą kad ji būtų nuožulnesnė ( kad nebūtų statūs kampai ).
5. Kai išėmėte senąją įlają ir radote ten sutrūnyjusi betoną , ar jis išbyrėjo pats betraukiant , tada reikia pasiruosti betonavimo darbams .
6. Įstatote naują įlają į seną nubėgimo sistemą ir betonuojate aplinkui ją pagal situacija . Betonuojate taip kad įlaja gautusi žemiau stogo . Ir nepamirškite pasiskaičiuokite kad užbetonavus dar klijuosis trys sluoksniai dangos. Darbus atlikite taip , kad palei įlaja visiškai nestovėtų vanduo.
7. Šiek tiek pastengus betonui , reikia lengvais sukimo judesiais ištraukti įbetonuotą naują įlają. Ją išėmus apgramdyti išbetonuotą skylę , kad tarp betono ir įlajos būtu šioks toks laisvumas . Kitaip užklijavus apatinio sluoksnio dangą galite neįkišti jos (įlajos) . Toliau laukite kol betonas sustengs .
8. Sustengus betonui jį reikia nugruntuoti specialiu gruntu ( geriausiai tai būtu padaryti su sena rusiška smala ).
9. Prieš statant naują įlają turi buti ypatingai sausa .


Įlajos pastatymas ( pastatymo variantų taipogi yra ne vienas ) :
1. Ant išgruntuoto paviršiaus klijuojamas apatinis sluoksnis 60 cm. ant 60 cm.( nepatartina naudoti apatinio sluoksnio su stiklunu ) . Užklijavus , toje vietoje kur buvo skylė , dangą įšpjauname žvaigždutės formos ir užlankstome pašilde į skylės vidų .
2. Paėme įlają ištepate jos apatinę dalį hermetiku ( del hermetiko turėtumėte pasitarti su specialistu ) . Seno nubėgimo sistemos vamzdyje padarote tą pati.
3. Šildote su degikliu užklijuotą apatinį sluoksnį kol jis šiek tiek pasilydis ( šildote toje vietoje kur bus statoma įlaja ) ir stengiatės greitai įkišti įlają ir ją priklijuoti taip kad iš po jos ištrykštu bitumas iki 1 cm. .Palaukiate kol atvės .
4. Paskui išsipjaunate iš apatinio sluoksnio dangos dar vieną gabalą 80 cm. ant 80 cm.
5. Uždedate jį ant įstatytos įlajos ir kur yra nubėgimo skylė su delnu spaudžiate smarkiai kad liktu žyma kur reiks išpjauti skylę . Tada greitai atsiverčiate kitą pusę pakol matomumas geras greitai specialiu peiliuku išpjaunate atsižymėjusią vietą .
6. Padedate antrą apatinio sluoksnio išpjautą gabalą ant pirmojo taip kad gautųsi kaip aštuonkampė žvaigždė . Tada stojate ant jos dviejų kampų . Viena ranka pasikeliate o kita šildote nedideliais ruožais abi dangas .Pašildę greitai nuleidžiate ir spaudžiame dangą kad išbėgtų siūlė iki 1 cm.
7. Šildykite taip, kad nesudegintumėte naujos įlajos ir neperkaitintumėte pačios dangos , nes kitokiu atveju jūsų darbas nueis niekias.
8. Palaukiate kol atvės . Pjaunat 1m2 viršutinio sluoksnio. Taipogi ji pasidedame ant įlajos , spaudžiame stipriai kad pasižymėtu kurioje vietoje reiks išpjauti nubėgimui skyle. Atliekame tuos pačius veiksmus kaip 6 ir 7 .
9. Užklijavus ir atvėsus dangai , toje vietoje kur nubėgimo skylė gražiai ir kruopščiai pertepate su hermetiku ir pastatote apsaugines groteles nuo šiukšlių ( jos būna perkant naują įlają ).

Kiekvienos įlajos įstatymas yra skirtingas ir sudėtingas , ši darbą
rekomenduočiau patikėti atlikti tik specialistui.


Pavyzdžiai kaip statomos įlajos

ilajos_pastatymas4.jpgilajos_pastatymas9.jpgilajos_pastatymas5.jpgilajos_pastatymas8.jpgilajos_pastatymas6.jpgilajos_pastatymas2.jpgilajos_pastatymas1.jpgilajos_pastatymas10.jpgilajos_pastatymas3.jpgilajos_pastatymas7.jpg